Przepisy łatwe i ciekawe – inspirujące lektury

 

Na rynku wydawnictw kulinarnych pojawiły się ostatnio dwie wspaniałe książki :

  • Yotam Ottolenghi „Prosto” (wydawnictwo: Filo)
  • „Nienasycone” Marianne Pfeffer Gjengedal, Klaudia Iga Pérès, wydawnictwo Dwie Siostry.

„Prosto” to książka oferująca mnóstwo pomysłów na łatwe w przyrządzeniu, zdrowe dania. W 300 stronach przepisów aż 150 poświęcone jest rozdziałom o warzywach, reszta mięsu, rybom, owocom morza, makaronom, są też desery i dania brunchowe. Przepisy mają oznaczenia specjalnie dla leniwych informujące o niewielkiej ilości czasu i nakładu pracy, których wymaga ich przyrządzenie. Do przygotowania większości przepisów wystarczy 10 lub mniej składników.

 

 

„Nienasycone” to kulinarna podróż po różnych zakątkach świata. Z klimatycznymi zdjęciami, nie sposób nie wczuć się w atmosferę. Od przepisów prostych jak grzane wino po wyrafinowane jak tort szwarcwaldzki, od swojskich dań takich jak chleb domowej roboty po egzotyczne z Japonii, książka zaskakuje różnorodnością. Można w niej z pewnością coś odkryć: zarówno zwykłego, lecz pomysłowego, jak i zupełnie nietuzinkowego.

 

 

Przedstawia czternaście bardzo różnych i barwnych osobowości kobiecych, które łączy wielki apetyt na życie. Te sławne kobiety to między innymi Coco Chanel, Maria Antonina, Astrid Lindgren, Frida Kahlo, Julia Child, Jane Austen i Sophia Loren.

 

 

Obie wyżej przedstawione książki byłyby również wspaniałymi pomysłami na prezent.  Książka „Nienasycone” zabierze Was w kulinarną podróż przez kraje i epoki. W „Prosto” każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy jest bardzo początkującym  czy zaawansowanym miłośnikiem gotowania.